A legizgalmasabb mesterséges intelligencia alapú eszközök a Canvában

Idén egy új korszak köszöntött be a Canva háza táján, ugyanis folyamatosan jelennek meg benne a jobbnál jobb AI alapú eszközök. Jelenleg már szinte követhetetlen a lista, könnyedén elveszhetünk a bőség zavarában. Ezért most összegyűjtöttem, hogy milyen célokra melyik funkciók, alkalmazások állnak rendelkezésünkre a programban!

Fotó: Mojo AI 

AI képgenerálás

A Canvának van egy saját fejlesztésű képgenerátora, a Magic Media alkalmazáson belül. A segítségével különböző stílusú és méretarányú képeket “alkothatunk”, és a folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően egyre jobb végeredményeket kaphatunk. Intergrált applikációként nemrégiben megjelent a Mojo AI is, ami kevesebb hibát ejt a képeken, de szerintem a Magic Mediás fotók valósághűbbek már. Mutatok is most egy összehasonlító példát!

A bal oldalon a Magic Media, a jobb oldalon pedig a Mojo AI által generált fotót láthatod. Mindkét esetben ugyanazt a parancsot (promptot) írtam be angolul. A bal oldali képen élethűbb az ábrázolás például a tükröződések miatt, de lámpa meg a virág a vázában eléggé elmosódott, de többszöri próbálkozás után sokszor tökéletes végeredményt kapok. A jobb oldali szerintem hibátlan, de látom rajta valamelyest, hogy mesterséges intelligencia által generált, olyasmi, mint a videó játékok grafikája.

A Canva saját alkalmazása mellett szól az is, hogy Pro felhasználóként havi 500 képet generálhatunk le, míg a Mojo AI-val összesen csak 75 kredit áll rendelkezésünkre, és 1 db fotó 2 kreditbe kerül, míg a Magic Mediánál 1 kreditért 4 féle képet alkothatunk.

Jogosan merülhet fel benned a kérdés, hogy ezekre a fotókra milyen felhasználási feltételek vonatkoznak. A Magic Media erre vonatkozó szabályzatát ide kattintva, a Mojo AI dokumentumát pedig ide kattintva tudod elolvasni.

Retusálás

A fényképeinken lévő nemkívánatos tárgyakat, embereket, sőt, a bőrhibákat is eltüntethetjük a Varázsradír eszközzel. Ezen is van még mit feljeszteni, mert sok-sok másodpercet kell várakoznunk a törlés elvégzéséhez (és én türelmetlen vagyok ilyen esetekben), de egyébként tökéletesen ellátja a feladatát.  

Retusálás és Varázsradír a Canvában

Fotó szerkesztés

Olyan “elemeket” helyezhetsz a fényképekre, melyek nem szerepeltek rajta korábban, vagy lecserélheted a már meglévőeket másra a Magic Edit eszközzel, amit a fotó szerkesztésénél találsz. Így például új frizurát és outfitet is varázsolhatsz magadnak a móka kedvéért! Naponta csak 100 képnél lehet használni, és csak akkor, ha nem használtad az adott fotónál a Háttéreltávolítót, a Varázsradírt és/vagy az Automata fókuszt!

Magic Edit a Canvában

Videó generálás

A Canvában már úgynevezett AI presentereket (előadókat) is generálhatunk. Az AI előadó egy mesterséges intelligencia által generált karakter, aki a valós előadókat helyettesíti egy előadásban vagy videóban. Magyarán ha nekünk nincs kedvünk beszélni vagy szerepelni, ő megteszi helyettünk!

AI előadók a Canvában

Erre a célra már három intergált appot is használhatunk, mindegyiknél külön fiókot kell létrehoznunk az első használat alkalmával. A legelső a D-ID AI Presenters névre hallgat, nagy előnye, hogy magyar nyelvű szövegeket is el tud mondani. Különböző nemű és hangú avatarokat választhatunk ki benne, és azt is megadhatjuk, hogy milyen színű háttér előtt beszéljen. A hátránya az, hogy csak néhány kredit erejéig használhatjuk ingyenesen, utána az app saját felületén előfizetésre kell váltanunk. Az Avatars by NeiroAI ugyanezen az elven működik, csak sajnos magyar nyelven nem tud, úgy, ahogy a HeyGen AI Video sem, viszont az utóbbi feltöltött fotóból is képes beszélő előadót készíteni nekünk.

Zene generálás

Bármilyen meglepő, már ilyen eszköz is létezik, a neve Soundraw. Különböző tulajdonságok kijelölésével alkothatunk új zenét, aminek generálást követően megváltoztathajuk a ritmusát, tempóját is. Sajnos ezt is csak néhány alkalommal használhatjuk ingyen, utána előfizetésre kell váltanunk. 

Zene generálás a Canvában

Hang szinkronizálása videóval

Egy videónál a kiválasztott jeleneteidhez ha beillesztesz egy zenét, akkor egy kattintással annak az ütemére szinkronizálhatod azt. Így nem kell százszor meghallgatnod ugyanazt a hangot ahhoz, hogy meg tudd vágni a snitteket a zenéhez passzolóan. Ezt a funkciót akkor éred el, ha jobb egér gombbal rákattintasz a hang sávra szerkesztés közben, majd az Ütemszinkronizálást választod. Maximum 10 perces zenénél lehet alkalmazni.

Auto szinkronizálás a Canvában

Szöveg generálás és fordítás

A Chat GPT-hez hasonlóan a Canvában is tudsz különböző szövegeket generálni a Magic Write segítségével amit a Canva Asszisztensednél hívhatsz elő. Sajnos a magyar nyelv még nem támogatott nála, ezért én ha ezt használom, akkor a Fordítás funkcióval egy kattintással lefordítom az általa generált szövegeket. Ezt az eszközt a bal oldali menüpontban találod meg. Havonta összesen 500 oldalt fordíthatsz le vele bármilyen sablontípusnál.

Szöveg generálás és fordítás a Canvában

Ha nagy hasznát vennéd ezeknek az eszközöknek de nem vagy Canva előfizető, akkor próbáld ki 30 napig ingyen a Pro verziót a partnerlinkemen keresztül, amit ide kattintva tudsz megtenni! Ha mégsem nyeri el a tetszésed a prémium funkciók sokasága, bármikor lemondhatod az előfizetésed, sőt, ha véletlenül levonja az árát a számládról a Canva, azonnali pénzvisszafizetést igényelhetsz, így semmi hátrányod nem származhat a próbából. Ha kérdésed merül fel az olvasottakkal kapcsolatban, akkor nyugodtan tedd fel a “Minden, ami Canva!” csoportomban és ne felejts el bekövetni sem az Instagramon!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ezek a cikkek is érdekelhetnek: